انواع نخ

نخ پلاستیک به دسته‌ای از مواد مصنوعی و یا نیمه مصنوعی گویند که از فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند. نخ پلاستیک را می‌توان به شکل‌های مختلف درآورد.

عمدتاً پلاستیک ها برای عرضه به بازار به مواد کمکی متعددی از قبیل مواد ضد بلوک، آنتی‌اکسیدان‌ها، عوامل ضدشکاف مانند پلی‌بوتادین‌ها، پایدارکننده‌های گرمایشی، لغزنده‌کننده‌ها، رنگ‌ها و تأخیراندازهای شعله‌وری از قبیل آنتمران آغشته می‌کنند. پس از دفع پلاستیک به صورت زباله، هر یک از این مواد می‌تواند در اثر حرارت غذا با مواد غذایی وارد واکنش شیمیایی شود.

انواع نخ 

نخ تابیده ضخیم

نخ تابیده ضخیم ،دارای مقاومت ودوام بیش تری نسبت به سایر نخ ها می باشد. برای بسته بندی بزرگ و با وزن بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

نخ پلاستیک تابیده ضخیم

موارد استفاده نخ تابیده ضخیم
از این نخ ها برای بسته بندی نخ های بزرگ و سنگین استفاده میشود.

نخ تابیده کوچک 

 

این نوع نخ از دو نوع مواد اولیه، پلی اتیلن و پروپلین تولید میشود وجهت بسته بندی کارتن صندوق میوه دوختن سر گونی مورد استفاده قرار میگیرد.

موارد استفاده
در واقع اینگونه نخ ها برای موارد سنگین نسبت به نخ کادویی مانند بستن سرگونی بسته بندی کارتن مورد استفاده قرارمیگیرد.

نخ کادویی

این نخ در برابر کشش بسیار مقاوم است و پرزنمی دهد از دیگر فواید این نخ میتوان به سازگاری به نخ های کادویی برای بستن سبزیجات،دورجعبه شیرینی، بستن لباس صحافی نشریات و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. اینگونه نخ ها بیش تر در استفاده عموم مردم میباشد و شرکت ما با بهترین ومرغوب ترین مواد اقدام به تهیه و عرضه این محصول کرده است.

نخ پلاستیک کادویی

موارد استفاده نخ کادویی
نخ کادویی برای مصارف خانگی بسته بندی شیرینی و قنادی بستن سبزیجات مورد استفاده قرار میگیرد.

نخ دروگر 

این نخ در برابر کشش بسیار مقاوم است و پرزنمی دهد از دیگر فواید این نخ میتوان به سازگاری با دستگاه گره زنی اشاره نمود.و نکته قابل توجه این که این نخ در برابرتابش نورمستقیم خورشید پایدار است، وزن آن کم تر نصف نخ کنفی است، قابل تشخیص از علوفه وعدم جذب آب ورطوبت از ویژگی های مهم این گونه از نخ ها به شمار میرود.

موارد استفاده نخ دروگر
نخ دروگر در ماشین دروگر و دیگر ماشین آلات سبک کشاورزی جهت بسته بندی گندم و جو مورد استفاده قرارمی گیرد.

 

نخ سرکیسه دوزی

این نخ  از چند لایه نخ پلی استر  %   100  , صاف وبدون گره و پورز تولید میشود و در برابر نیروی وزن و فشار مقاومت و دوام بالایی دارند.

موارد مصرف :نخ سر کیسه دوزی برای دوختن سر کیسه ها و گونی ها استفاده می شود . انواع کارخانه های تولیدی از مواد غذایی تا مواد شیمیایی برای بسته بندی محصولاتشان از این نخ استفاده میکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب