گونی ، وسیله ای است از جنس  پارچه ی زبر که ریسمانش ازالیاف طبیعی مانند کنف و چتایی و شاهدانه و یا از الیاف مصنوعی مانند پلی پروپیلن تابیده شده و از آن کیسه های بادوام ومحکم بافند و برای حمل  ویا نگهداری مال التجاره ( مانند قند، شکر ،برنج ،توتون و…) ویا  محصولات کشاورزی مانند سیب‌زمینی و برنج و مانند آن  ویا محصولات شیمیایی , سیمان وغیره استفاده نمایند.  ریشه این کلمه  هندی بوده و به معنی کیسه می باشد.

   بشر از زمانی که نیازبه جابجایی کالا  پیدا کرده  درپی تهیه ی ابزاری جهت آسان شدن کارها رفته است واینگونه بوده که وسایل حمل کالا ازجمله گونی بصورت دست دوز بافته شده وسالیان متمادی مورد استفاده قرارگرفته است. افزایش جمعیت و نیاز روزافزون به گونی ،بعدها منجر بوجودآمدن ماشین آلات صنعتی جهت تولید انبوه آن شده است . 

انواع گونی 

 

رول گونی پلاستیکی

رول های توزیع توسط شمس پلاست به دو صورت ساده و لمینت می باشند که در رول های ساده نوارهای PP بصورت تاروپود توسط دستگاه های گردباف که برای این منظور تعبیه شده است بافته میشود و در رولهای لمینت همین بافته ها توسط لایه نازکی (در حد چند میکرون) از ترکیب 95   % PP و 5   % PE مورد پوشش قرار گرفته و منافذ موجود در بین تاروپود پارچه های ساده در این گونه رول ها مسدود می شود.

 

کیسه گونی پلاستیکی

کیسه پلی پروپیلن یا به اختصار کیسه  PP ضمن استحکام بالا ، دارای وزن بسیار پایین می باشند. به همین علت این نوع کیسه اقتصادی ترین و کم هزینه ترین نوع بسته بندی برای بسیاری از محصولات می باشد.

کیسه های پلی پروپیلن نیاز بسته بندی بسیاری از صنایع را در بالاترین استانداردهای بسته بندی روز دنیا تأمین می نماید. کیسه های پلی پروپیلن بسته به سفارش مشتری، نوع و وزن محصولات مورد بارگیری در ابعاد و همچنین با ضخامت نخ (Denier) مختلف تولید شده و جهت بسته بندی محصولات غذایی، کشاورزی، شیمیایی، کود، پتروشیمی، سیمان، پلیمرها، و… مورد استفاده قرار می گیرند.

طیف گسترده ای از انواع کیسه پلی پروپیلن بر اساس نیاز و خواسته های مشتریان، به شرح ساده – لمینت- شیشه ای – صدفی عرضه میگردد.

 

رول گونی عریض و ساختمانی

رول گونی پلاستیکی پلی پروپیلن نوعی پوشش نما و داربست محسوب می شود که به همین سبب به نام گونی نما شهرت دارد . گونی پلی پروپیلن از الیافی از pp تولید شده و ضمن سبکی دارای استحکام بالایی میباشد. این محصول در برابر اسید و باز مقاومت مناسبی دارد. تنوع رنگی گونی های نما با توجه به با کیفیت ترین مواد مستربچ در هفت رنگ زرد،  قرمز ، آبی ،سفید ، سبز ،سیاه و … موجود می باشد.

گونی نما در دو مدل معمولی و مقاوم اشعه ماوراء بنفش تولید شده که در بافت گونی نمای ضد آفتاب از نخ های پلی پروپیلن یو وی دار استفاده شده است. بسته بندی گونی نما به شکل رول پیچ بوده و از عرض 1 الی 4 متر میباشد.  

انواع گونی عریض و ساختمانی

گونی نما ساده آبی – گونی نما سفید یو وی دار- گونی نما سفید طوسی ساده – گونی نما سفید طوسی لمینت(جامبو) -گونی نما هفت رنگ (الوان)

 

کیسه جامبو بگ

کیسه جمبو بگ کیسه های انعطاف پذیری هستند که جهت حمل محمولات از 500 تا 2000 کیلوگرم  و تا حجم 3 مترمکعب استفاده می گردند. کیسه جامبوبگ ها جهت حمل انواع مواد جامد و خشکی که بصورت پودری ، دانه ای یا پولکی می باشند، مناسب هستند. این کیسه ها با استفاده از جرثقیل یا لیفتراک به راحتی از قسمت بالا بلند شده و جابجا می شوند. جامبو بگ ها کم هزینه ترین و مناسب ترین نوع بسته بندی، حمل و انبار نمودن مواد فله خشک هستند که نیاز به بسته بندی دیگر یا حتی پالت ندارند.

گونی کنفی یا چتایی

کاربردهای زیادی در زمینه تولید و تهیه گونی،بسته بندی پنبه،قیر گونی و… دارد.فروش چتایی بر حسب یا رد می باشد.هر یا رد 91/5 سانت است.

فروش چتایی بر حسب طول آن می باشد و عرض دخالتی ندارد.این محصول عمدتا”وارداتی است و مقداری هم در داخل تولید می شود.

انواع چتایی 

چتایی را بر حسب تراکم – ریز بودن سوراخهای گونی- به انواع درجه 1 و 2 و 3 تقسیم می نمایند. هر چه تراکم چتایی بیشتر باشد چتایی مرغوب تر است. 

نوع درجه یک

سوراخ های ریز دارد و عمدتا”بعنوان فیلتر صنعتی در کارخانجات نیشکر استفاده می شود.این نوع خود به دو گروه تقسیم می شود:

– نوع 11×45 :مرغوب ترین و سنگین ترین چتایی است و عرض آن 1/15 متر است.هر عدل آن1000 یارد است.

– نوع 10×40 :کمی تراکم کمتری دارد وسبکتر از نوع بالاست و عرض آن نیز 1 متر است. هر عدل آن 2000 یارد است.

 

نوع درجه دو

به نوع 9×45 معروف است و جهت قیر گونی استفاده می شود. هر عدل آن 1000 یارد است.در پروژه های خوب برای قیر گونی ساختمان استفده میشود .

 

نوع درجه سه

جهت قیر گونی-ساخت گونی وبسته بندی پنبه مصرف می شود.پر مصرف ترین چتایی است. هر عدل آن 2000 یارد است.بیشترین مصرف قیر گونی کارها این چتایی است.

 

شمس پلاست توزیع کننده انواع کیسه پلاستیکی  ( ساده – لمینت – صدفی – شیشه ای – جامبو بگ و… ) – گونی نمای ساختمان ساده ، لمینت و گونی چتایی با کیفیت مرغوب و قیمت مناسب برای شما عزیزان می باشد .

سفارشات چاپ وابعاد اختصاصی پذیرفته میشود .