نایلون حبابدار چیست ؟

انواع مختلفی از نایلون تاکنون تولید شده است  که شناخته شده ترین مدل آن نایلون حبابدار و ضربه گیر می باشند ،از لحاظ ساختاری و شکل ، نایلون حبابدار با دیگر نایلون ها بسیار تفاوت دارد.

نایلون ضربه گیر، تعدادی حباب ها برجسته در کل سطح خود دارد که همین حباب ها تا حد زیادی فشار ضربه را از بین می برد و مانع آسیب دیدن محصول می شود .

نایلون حبابدار دارای یک سطح بسیار نرم و ایمنی می باشد علاوه بر این حباب های روی سطح این نایلون ها از گاز مخصوصی پر شده اند و در کاهش آسیب رسیدن به محصول بسیار مفید و تأثیر گذار هستند . در صنایع مختلف هیچ نایلون خاصی وجود ندارد که به اندازه نایلون ضربه گیر در برابر ضربه مقاوم باشد .

نایلون های حبادار در انواع مختلفی تولید می شوند مانند نایلون ضربه گیر 3 تا 6 لایه و غیره . هرچقدر که تعداد لایه ها بیشتر باشد نایلون نرم تر و مقاومتر می باشد .

اندازه حباب های رو نایلون از 10 تا 20 میلی متر می باشد کی به صورت رندوم متفاوت است .

 

انواع نایلون حبابدار

 • نایلون پاکت
 • نایلون برش خورده
 • کیسه

 

نایلون حبابدار به چه منظوری استفاده می شود؟

 • در جابجایی لواز خانگی و صنعت تولید لوازم خانگی
 • در بسته بندی انواع محصولات حساس ، شکننده و آسیب پذیر
 • در صنعت الکتریک
 • در تمامی اتوبارها و شرکت های باربری
 • در صنعت تولید شیشه و جابجای شیشه
 • در قطعات حساس کامپیوتر

استفاده از نایلون حبابدار موجب جلوگیری از فیزیکی و خراش دیدن محصول می شود و همچنین به عنوان عایقی می توان از آن استفاده کرد که از اتلاف انرژی ممانعت می کندبه ویژه در گلخانه ها و سایر محل ها   .

 

لفاف حبابدار پفکی

یکی از برجسته ترین محصولات  شمس پلاست .لفاف حبابدار پفکی یا همان نایلون حبابدار در انواع دو لایه و سه لایه می باشد . این لفاف حبابدار پفکی علاوه بر داشتن شفافیت و استحکام و مقاومت بالا به دلیل برخورداری از حباب های هوا به طول 2 الی 20 سانتی متر تا میزان زیادی شدت ضربه را کاهش می دهد. و ضربه پذیری نسبتاً خوبی دارد . و از محصول بسته بندی شده به خوبی در برابر ضربات احتمالی محافظت کند .  لفاف حبابدار پفکی (نایلون حبادار) را می توان به طور برش خورده کاور یا پاکت نیز تولید کرد .

نایلون های حبابدار ضربه گیر را می توان از عرض 15 سانت الی 300 سانتی متر طراحی و تولید کرد.

علاوه بر آن امکان چاپ لمینت بر روی لفاف حبابدار وجود دارد که ما می توانیم لوگو و تصاویر دلخواه شما را بر روی آن چاپ کنیم .

مزایای استفاده از لفاف حبابدار پفکی یا نایلون حبابدار 

در بسته بندی چینی آلات و محصولات شکننده.

در خودرو سازی و بسته بندی شیشه های خودرو ، آینه ها و چراغ ها و …

در صنعت در و پنجره برای جلوگیری از آسیب دیدن پنجره ها

در بسته بندی لوازم خانگی از قبیل : بسته بندی لوازم حساس آشپزخانه ، کابینت ، درب و …

 

رول نایلون حبابدار

نایلون حبابدار ، نایلونی است دارای کپسول های حباب به قطرهای 10 الی 30 میلیمتر و ارتفاع های ۱۰ الی ۱۲ میلیمتر به عرض های ۱۰ الی ۲۲۰ سانتیمتر مختلف که جهت بسته بندی و محافظت از ضربه پذیری کلیه کالا ها بکار می رود که با توجه به مورد استفاده آن می توان از نوع دولایه یا سه لایه با ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
این نایلون های حبابدار در کلیه صنایع و کارخانجاتی که جهت بسته بندی و سالم عرضه نمودن کالای خود و در نهایت ایمنی، مورد استفاده قرار گرفته و در سطوح پایین تر از استفاده های صنعتی، میتوان در بسته بندی های روزانه خصوصا جابجایی اجسام و اسباب کشی های خانگی از آن استفاده نمود.

شاید برای شماهم پیش آمده باشد که بخواهید یک بسته بزرگ یا یک وسیله را برای جایی بفرستید و احتمالا شاهد این بوده اید که بسته شما دچار شکستگی یا ساییدگی در هنگام حمل و نقل شده است خب حال باید چه کرد؟
شما میتوانید برای بسته بندی لوازم و ابزار های خود از نایلون استفاده کنید اما چه نایلون هایی برای بسته بندی خوب و مناسب هستند. نایلون های حبابدار به دلیل داشتن حباب هایی روی سطح خارجی مانند یک بالش نرم عمل میکند و چون این حباب ها با هوا پر شده اند و دراصل همین حباب ها از اسیب وارد شدن به محصول جلوگیری می کند و این کارایی را به شما میدهید که بتوانید از آنها به عنوان ضربه گیر استفاده کنید تا از ضربه هایی که هنگام حمل و نقل به آنها وارد می شود جلوگیری کنید به این ترتیب آسیبی به بسته شما نخواهد رسید البته که این نایلون های حبابدار کاربرد هایی دیگری نیز دارند که ما تنها به یک مورد اشاره کردیم.
نایلون های دیگری که در این صنعت به کار می روند این قابلیت ضربه گیر بودن را ندارد و فقط نایلون های حبابدار ضربه گیر هستند و میتوانند از اسیب رسیدن به محصول جلوگیری کنند.

 

 

از نایلون های حبابدار برای موارد زیر استفاده می شود

 1. بسته بندی محصولات چوبی از قبیل مبلمان و دکوراسیون اداری
 2. صنایع خودرو سازی و همچنین وابسته به صنایع خودرو از این محصول استفاده زیادی میبرند
 3. صنایع تولید کننده لوازم خانگی
 4. صنایع الکتریکی و الکترونیکی
 5. کلیه کسانی که در صنعت حمل و نقل فعالیت می کنند
 6. صنایع تولید شیشه
 7. بسته بندی قطعات کامپیوتر و برد های الکترونیکی
 8. در کارگاه های کابینت سازی از این نوع ضربه گیر استفاده می کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب