چرخ و نخ سرکیسه دوزی

دستگاه سر کیسه دوز در صنایعی که نیاز به بسته بندی به صورت کیسه ای دارند مانند بسته بندی آرد، سیمان، برنج، گندم و … مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه در ابعاد مختلف موجود می باشد و برای استفاده از این دستگاه نیاز به اپراتور متخصص نیست و یک فرد معمولی نیز می تواند از آن استفاده کند.

وزن دستگاه سرکیسه دوز حدود 7 کیلوگرم است  و قابلیت دوخت انواع کیسه های پارچه ای، کاغذی، پلاستیکی و … را دارد. این دستگاه قابلیت دوخت یک طرفه، دو طرفه و مهره مومی را دارد

چرخ سرکیسه دوزی

ازچه روش هایی برای سرکیسه دوزی استفاده میشود؟

برای سرکیسه دوزی از روشهای مختلفی میتوان استفاده کرد، روش دستی و صنعتی نمونه ای از روش هایی هستند که با آن به سرکیسه دوزی میپردازند.

سرکیسه دوزی به روش دستی: در سرکیسه دوزی به روش دستی با‌ کمک دست و با استفاده از نخهای مخصوص سرکیسه دوزی و سوزن سرکیسه ها را می دوزند. این کار معمولا برای بستن کیسه هایی استفاده می شود که قرار است زود استفاده شود و نیاز به بسته بندی محکم نیست. حتی اگر کسی مهارت کافی در سرکیسه دوزی را نداشته باشد. با کمک نخ گونی دوزی و سوزن می تواند سر کیسه را بدوزد. این کار را میتوان در منزل انجام داد و نیاز به دستگاه و یا ابزار خاصی نیست. برای مثال اکثر کسانی که باغ و زمین کشاورزی دارند برای بسته بندی محصولاتشان که میزان آنها خیلی زیاد نمی باشد، در خانه کار بسته بندی را انجام می دهند. در روش سرکیسه دوزی به روش دستی، سرکیسه ها محکم دوخته نمی شوند و مقاومت آنها نسبت به دوخت سرکیسه با کمک دستگاه ها کمتراست.

سرکیسه دوزی با استفاده از دستگاه های صنعتی چرخ سرکیسه دوز (چرخ سرکیسه دوزی): روش دیگر سرکیسه دوزی استفاده از دستگاه های صنعتی چرخ سرکیسه دوزی است. دستگاه های چرخ سرکیسه دوزی دارای انواع مختلفی هستند و نخهای مخصوص به خودشان را دارند. بعضی از دستگاه های چرخ سرکیسه دوز به صورت دستی هستند و در بعضی دیگر نیاز به استفاده از دست نیست. در روش دوخت به کمک دستگاه های دوخت، سرکیسه ها‌‌‌ با سرعت بیشتری دوخته میشود و کارها زودتر انجام میگیرد. اگر از دستگاه چرخ سرکیسه دوز برای دوخت سرکیسه ها استفاده شود، مقاومت آنها بیشتر است و به راحتی باز و پاره نمیشود. در کارخانه از روش دوخت صنعتی که با کمک دستگاه سرکیسه دوز انجام میگیرد استفاده میشود. از  دستگاه چرخ سرکیسه برای بسته بندی انواع محصولات کشاورزی، برنج، گندم، آرد و یا حبوباتی مانند: لوبیا، عدس و یا مصالح ساختمانی مانند: سیمان، گچ و.. استفاده میکنند.

 

 چرخ های سرکیسه دوزی از چه نخهایی برای سرکیسه دوزی استفاده میکنند؟

نخ هایی که برای سرکیسه دوزی استفاده می شوند از جنس های مختلفی ساخته میشوند و از لایه های مختلفی تشکیل میشوند که هرچه میزان لایه های نخها بیشتر باشد، نخها دارای استحکام بیشتری هستند. برای ساخت نخ گونی دوزی و یا سرکیسه دوزی از پلی استر، پلی استر پنبه، پنبه و یا پروپیلن استفاده میکنند. استفاده از نخ هایی که با پلی استر و یا پلی استر پنبه ساخته شده اند و از چندین لایه ساخته شده اند بهترین و ضخیم ترین نخها برای سرکیسه دوزی هستند و از مقاومت بالایی برای دوخت برخوردار هستند. بنابراین برای دوخت کیسه هایی که سنگین وزن هستند، استفاده از نخ های پلی استر گزینه بسیار خوبی است و میتواند در برابر وزن سنگین مقاومت به خوبی مقاومت کند.

 

از سرکیسه دوزی در‌چه مواردی استفاده میکنند و کاربرد آن چیست ؟

• یکی از مواردی که در آن از سرکیسه دوزی استفاده میکنند، کارخانه هایی که به ساخت مصالح ساختمانی میپردازند. برای مثال در کارخانه هایی که به ساخت سیمان برای ساختمان میپردازند، بعد از ساخت آنها، سیمان را در کیسه هایی مخصوص بسته بندی می کنند و سپس با استفاده از نخهای مخصوص به صورت دستی یا با کمک دستگاه به بستن سرکیسه های سیمان می پردازند. در واقع از سرکیسه دوزی زمانی استفاده میکنند که محصولی که درکیسه ها ریخته شده است حالت پودری داشته باشد و امکان ریختن و پخش شدن آن وجود داشته باشد. پودرسنگ و گچ و سیمان و… از جمله مصالح ساختمانی هستند که برای بستن بندی و بستن سرکیسه هایشان از سرکیسه دوزی استفاده میکنند.

• در کارخانه جاتی که به تولید آرد و سبوس میپردازند، سرکیسه دوزی یکی از مراحلی است که برای بسته بندی آرد و سبوس باید انجام شود. آرد و سبوس به دلیل داشتن خاصیت پودری و نرمی که دارند به راحتی میتوانند از کیسه ها خارج شوند. بنابراین محکم بستن کیسه های آرد و سبوس از جمله کارهایی است که در کارخانه های تولید آرد باید انجام بگیرد. در این جا با کمک نخهای محکم و چندلایه با کمک دستگاه و یا دست دوزی به دوختن سراین کیسه می پردازند.

• از دیگر مواردی که از سرکیسه دوزی استفاده میشود. کارخانه هایی که به تولید غذاهای طیور و دام ها می پردازند. معمولا، غذاهایی که برای پرندگان تولید میشود حالت دانه ای و نرم و کوچک هستند و نیاز به بسته بندی محکم دارند که از کیسه خارج نشوند. در این کارخانه ها پس از تولید مواد مخصوص طیور، آنها را در اندازه های بزرگ و کوچک بسته بندی میکنند و با کمک دستگاه سر کیسه ها را میدوزند و‌ محکم میکنند.

• در شالیزارها پس از تراشیدن گندم ها، آنها را در کیسه های مخصوص گندم میریزند و به صورت دستی، سر این کیسه ها را میدوزند، بعد از اینکه گندم ها را به شالکوبی ها و محیط هایی که گندم را به برنج تبدیل میکند، فرستاند؛ در آنجا پس از تبدیل به برنج، در کیسه هایی که مخصوص برنج است بسته بندی میکنند و سپس با استفاده از نخهای چند لایه سرکیسه دوزی، با کمک دستگاه ها و یا افرادی که در این زمینه مهارت دارند، به دوختن سرکیسه و محکم کردن آن میپردازند. همچنین از سرکیسه دوزی برای بسته بندی انواع کودهای دامی و شیمیایی که مخصوص کشاورزی و گلها است استفاده میکنند و با استفاده از آن به بستن سر این کودها و انواع مختلف سم میپردازند.

 

نخ سرکیسه دوزی

نخ سرکیسه دوزی از انواع نخ های پلی استر و پلی استر پنبه و الیاف مصنوعی تابیده شده بصورت چند لا برای ایجاد مقاوت و دوام بالا در وزن و متراژ مختلفی تولید می شود.

نخ سرکیسه دوزی چیست؟

نخ های سرکیسه دوزی مناسب ترین وسیله جهت سر دوزی کیسه و گونی دوز می باشند. کارخانجات تولید کننده مواد غذایی، صنایع بسته بندی، تولید کنندگان خوراک دام، پلیمر خاک سنگ گچ نشاسته کود شرکت های پتروشیمی و صنایع وابسته همگی برای بسته بندی گونی از انواع نخ های سرکیسه دوزی و نخ گونی دوزی استفاده می کنند. استفاده از انواع نخ گونی دوزی با ضخامت مختلف جهت دوخت انواع کیسه های آرد خشکبار کود های شیمیایی جزء مصارف اصلی نخ های سرکیسه دوزی است.

 متراژ نخ در دوک ها با توجه به وزن متغیر است. این نخ قابلیت استفاده بر روی چرخ های سرکیسه دوزی دستی و سرکیسه دوزی صنعتی را دارد.

 

شمس پلاست توزیع کننده انواع چرخ و نخ های سرکیسه دوزی با کیفیت مرغوب و قیمت مناسب برای شما عزیزان میباشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب