کیسه لمینت

این نوع از گونی ها متشکل از 2لایه می باشند که لایه داخلی بافت گونی و لایه خارجی از جنس پلی اتیلن می باشد، گونی لمینت نسبت به گونی های معمولی از ظاهر و کیفیت چاپ بهتری برخوردارند.
گونی لمینت برخلاف گونی های معمولی در برابر رطوبت و ریزش بار بسیار مقاوم می باشد.درضمن این نوع از گونی ها در رنگ های متنوع قابل تولید می باشند.

لمینت چیست ؟

لمینت (کیسه لمینت) لایه محافظ پوششی می باشد که بر روی پارچه مورد استفاده جهت تولید جمبوبگ ( جامبوبگ ) و انوع گونی ها (کیسه لمینت) داده می شود و به هنگام دوخت کیسه ، سطح لمینت شده در داخل کیسه قرار گرفته و مانع نفوذ رطوبت داخل کیسه گونی می گردد.

توجه داشته باشید که لمینت (کیسه لمینت) موجب ممانعت نسبی از نفوذ رطوبت می شود و به هیچ عنوان گونی (کیسه لمینیت) را ضد آب نمی سازد. در صورتی که ممانعت از رطوبت بیشتر مد نظر باشد معمولا استفاده از لایه پلی اتیلن ( نایلون )داخلی گونی (کیسه لمینت) توصیه می شود ، هرچند که این لایه پلی اتیلن (کیسه لمینت) محافظ نیز، کیسه و محتویات را ۱۰۰% در برابر رطوبت محافظت نمی نماید.

تفاوت بین استفاده از لمینت (کیسه لمینت) و لایه پلی اتیلن ( نایلون ) در این است که تا چه حدی عدم نفوذ رطوبت اهمیت دارد. در هر حال بایستی توجه نمایید که گونی ها (کیسه لمینت) در حالت استاندارد ، ضد آب نیستند.

کلیه رول های ساده با عرض نخ های متنوع در عرض ها و وزن های مختلف شامل رول های گونی نخ 2 ، رول های گونی نخ 2.5 ، رول های گونی نخ 2.7 و3 میلی متر ، رول های گونی ویژه ، رول های گونی سبک و رول های گونی سنگین قابلیت لمینت شدن را دارند.

 

مشخصات فنی کیسه گونی لمینت (ضد آب)

کیسه های پلی پروپیلن لمینت ویژگی های نظیر ، دو لایه بودن ، مقاومت کششی و فشاری بالا ضد رطوبت ، نور و بو و تنوع رنگ و قابلیت چاپ 4 رنگ تصویر را دارند و همچنین با برش سرد و گاست تولید می گردند.
عرض کیسه گونی لمینت از 25 سانتی متر تا 2/20 متر (دو لایه) و طول آن بنا به سفارش مشتری تعیین می گردد. رنگ کیسه گونی لمینت بنا به سفارش مشتری تولید می گرد. وزن این گونی ها نیز از 60 تا 220 گرم در هر متر مربع متغییر است. مواد تشکیل دهنده کیسه گونی لمینت ، پلی اتیلن (P.E) + پلی پروپیلن (P.P) ضد آب هستند.

 

کیسه دولایه (لایه نایلون دوزی شده)

این کیسه ها همانند کیسه های یک سرباز ته دوخت می باشد. با این تفاوت که دارای یک لایه داخلی از جنس نایلون می باشد قسمت انتهایی کیسه در بیشتر موارد بنا به درخواست خریدار سر دوزی نیز انجام شده و دو لایه در قسمت بالای کیسه نیز به هم متصل میگردد این نوع کیسه ها با توجه به لایه نایلونی اضافه شده در داخل کیسه ضمن محافظت محتویات کیسه از عوامل بیرونی همچون رطوبت ، موجب استحکام بالاتر کیسه و ممانعت از هر گونه احتمال ریزش محتویات کیسه می گردد فلذا جهت بسته بندی شکر ، کود شیمیایی و محصولات پتروشیمی که در آن ماده پر شونده می بایستی از رطوبت مصون باشد بکار می رود.

جنس لایه بیرونی پلی پروپیلن PP و جنس لایه داخلی پلی اتیلن PE می باشد. انواع نایلون داخل این مدل گونی شامل لب دوزی شده ، گونی لب دوزی و ته دوزی شده ، لب دوزی ته گونی دو لایه برگردان ، لب دوزی شده با ته دوزی نایلون و لایه گذاری بدون دوخت است و در صنایع مختلف که نیاز است رطوبت به داخل کیسه و گونی نفوذ نکند همچنین رطوبت محصول داخل گونی هم به بیرون نرسد ، استفاده می گردد.

 

موارد کاربرد کیسه گونی لمینت

 • بسته بندی محصولات دامی و خوراکی ( انواع محصولات مکمل غذایی و دارویی دام و طیور )
 • بسته بندی انواع خشکبار، حبوبات، بذرهای کشاورزی، ادویه جات و …
 • بسته بندی مواد پودری ( انواع شیر خشک، پودر پنیر، آرد سوخاری و…)
 • بسته بندی مواد گرانولی (مستربچ و …)
 • بسته بندی انواع رنگهای پودری
 • بسته بندی انواع مواد معدنی
 • خوراک دام و طیور و آبزیان
 • مواد معدنی
 • انواع بذر ، محصولات کشاورزی
 • مواد شیمیایی
 • مواد غذایی و …

 

 

سفارشات ابعاد و چاپ اختصاصی پذیرفته میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب