اگر به دنبال جامبوبگ برای کسب و کار خود هستید، یافتن محصول مناسب اغلب می تواند یک چالش باشد. جامبو بگ کالا این امکان را فراهم کرده است که بسته به نیاز شما، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

جنس جامبوبگ

جامبو بگ از پارچه های لمینت دار و همچنین با لایه نایلون داخلی و بدون آن تولید می شود. این کیف ها از پارچه های صاف یا گرد بافت پلی پروپیلن تولید می شوند. نوع پارچه بر اساس وزن محموله، ظرفیت بارگیری ایمن (SWL) و ضریب ایمنی (CSF) انتخاب می شود.

انواع جامبوبگ

براساس نیاز برای انواع کاربردها وحالت های پرکردن، بلندکردن و جابجائی توسط لیفتراک و جرثقیل و تخلیه تولید می شوند. این نوع بسته بندی جایگزینی اقتصادی در مقابل استفاده از کیسه و پالت در نگهداری، حمل نقل محصولات شده است.
استفاده از این کیسه های بزرگ باعث شده است که در هزینه صرفه جویی شود و همچنین بارگیری و انبار کردن مواد آسان تر شده است.

کاربرد جامبوبگ

همه صنایعی که دغدغه رسیدن بار به صورت سالم و بدون آسیب دارند. میتوانند از این کیسه ها استفاده کنند. برخی از این صنایع به این صورت می باشند.
محصولات پتروشیمی و شیمیایی مانند بسته بندی کردن قیر
صنایع ساختمانی مانند بسته بندی سیمان، شن، ماسه
غذایی مانند بسته بندی آرد و شکر
صنایع کشاورزی مانند بسته بندی کود و خوراک دام
حمل مواد معدنی و فلزات پودری
حمل چوب و کاغذ مانند محصولات چوبی خرد شده و گلوله های چوبی

در این مطلب تلاش کردیم ضمن تعریف جامبوبگ یا همان بیگ بگ، انواع و موارد استفاده از آن را نیز برای شما مخاطبان بیاوریم. این مقاله به شما این امکان را می دهد که به صورت صحیح و به صرفه از این محصول کاربردی استفاده نمایید. جامبو بگ به کیسه‌های بزرگ و قابل انعطافی گفته می‌شود. که از جنس رول گونی است. این کیسه‌ها برای حمل و نقل و نگهداری مواد پودری یا فله و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های مثبت کیسه جامبو می توان به تنوع، حمل آسان، محکم، کم هزینه و بسته بندی راحت اشاره کرد.

معرفی و آشنایی با انواع کیسه جامبوبگ

تقسیم بندی و انواع جامبوبگ ها به صورت زیر می باشد.

از نظر وزن
از نظر دسته
انظر جنس پارچه
از نظر دوخت سر و ته
قیمت بیگ بگ ها از نظر وزن
تقسیم‌بندی جامبو بگ از نظر وزن برای حمل مواد، طراحی‌های متفاوتی و خاصی دارند. در واقع هر بیگ بگ از ۵۰۰ کیلوگرم تا وزن ۵ تن هم ظرفیت دارد. با توجه به این مطلب قیمت جامبو بگ و حتی تحمل یک کیسه بیگ بگ برای حمل محصولات، به جنس گونی به کار رفته و همچنین نوع دوخت نخ و دوخت دسته‌ها و در آخر به کیفیت اتصال هر دسته به بدنه بستگی دارد.

جامبوبگ از نظر جنس پارچه

یکی از تقسیم بندی های کیسه های جامبو، بر اساس نوع پارچه به کار رفته در آن است. رول هایی با متراژ بسیار بالا در کارخانه برش خورده و به کیسه های جامبو تبدیل می شوند. جنس این نوع پارچه‌های ریزبافت، پلی پروپیلن است، که باعث مقاومت کششی بالا در حمل محصولات سنگین می شود. واحد تعیین کیفیت و تحمل وزن پارچه جامبوبگ، برحسب گرم بر متر مربع است. به این صورت که در هر ۱ متر مربع از این پارچه بیگ بگ چه مقدار وزن بر حسب گرم دارد و این مقدار، تراکم گونی جامبو را نشان می دهد. پارچه‌های کیسه به صورت متعارف به وزن‌های زیر تقسیم بندی می شود.

۱۳۵ گرم
۱۵۰ گرم
۱۷۵ گرم
۱۸۰ گرم
۲۰۰ گرم
به عنوان مثال دو جامبوبگ را در نظر بگیرید که هر دو از نظر اندازه یکسان هستند. اما با دو پارچه‌ای که از نظر تراکم ۱۳۵ گرم و ۱۷۵ گرم تولید شده‌اند.

جامبوبگ هایی که از تراکم بالاتری برخوردارند، قیمت بالاتری نسبت به کیسه های بیگ بگ با همان اندازه اما با تراکم کمتر دارند. اما این نکته را در نظر بگیرید که نمی‌توان گفت با افزایش تراکم یا گرماژ پارچه، کیفیت آن پارچه در مقابل عدم پوسیدگی در برابر نور آفتاب یا عدم پارگی یا آسیب دیدگی هنگام حمل و نقل تضمین کرد.

تعدادی از مشتریان معیار وزن پارچه را کیفیت آن در نظر می‌گیرند. سپس قیمت‌ها و تولیدکنندگان را با هم مقایسه می‌کنند. در حالی که این طرز فکر و روش کاملا غلط است. بهترین شیوه در خرید جامبوبگ و بیگ بگ ضمانت کافی برای حمل و بارگیری از سوی تولیدکننده به عنوان شرط تحویل بار می باشد.

تعداد دسته جامبو بگ

جامبوبگ از نظر دسته
اکثر اوقات دسته‌های بیگ ‌بگ تسمه‌هایی از جنس پلی پروپیلن می‌باشند. همین امر باعث می شود که بهترین مورد برای حمل محصولات شما گونی های جامبو باشد. از عوامل موثر در میزان حمل محصول با بیگ بگ می توان به نوع نخ استفاده شده در دوخت، یو وی بودن نخ، ارتفاع بدنه کیسه گونی با تسمه اشاره کرد.

از بارزترین انواع دسته های جامبو بگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دو دسته
چهار دسته
هشت دسته
این دسته‌ها طوری طراحی شده اند. که معمولا با لیفتراک یا جرثقیل های سقفی یا زمینی به آسانی قابل حمل و جابه جایی می باشند.

کیسه جامبو بگ از نظر دوخت سر و ته
تعیین اینکه گونی جامبو از کدام دوخت (سر و ته) استفاده شود به موارد زیر بستگی دارد.

در چه مکانی استفاده می شوند؟
با چه روشی پر یا تخلیه می‌شوند؟
در حمل چه نوع موادی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟
استفاده از سربندی معمولا برای پیشگیری از ریزش محصول انجام می‌شود که دارای مدل‌های مختلفی است.

انواع کیسه جامبو از نظر سربندی

درب قیف
صندوقی
درب لیفه
سرباز
تولید کننده جامبوبگ مدل درب صندوقی
یکی از انواع تولید کننده جامبوبگ از نظر سربندی، درب قیف است، که مناسب مکان‌هایی است که رطوبت زیاد دارد. این نوع از گونی جامبو توسط دستگاه‌ های توزین یا پرکن گونی جامبو، کاملا پر خواهند شد. این مدل بیگ بگ ها در میان کاربران و مخاطبان بیشترین کاربرد و محبوبیت را نسبت به سایر مدل‌های دیگر دارند. البته این مدل در مقایسه با دیگر نمونه‌های دیگر گران‌تر است.

مدل درب صندوقی

این مدل، از یک تکه پارچه که از جنس رول گونی است تهیه شده است، که در یک ضلع جامبو بگ دوخت بکار رفته است.

مزایای بیگ بگ های درب صندوقی:
بسته شدن کامل درب کیسه
محافظت و نگهداری در مقابل گرد و غبار، حیوانات و حشرات و رطوبت
معایب گونی جامبوی درب صندوقی:
تیراژ بالای سفارشات
کمبود زمان
نیاز همیشگی به چرخ سر دوز در محل بارگیری
یکبار مصرف بودن کیسه جامبو
انواع جامبو بگ چیست
گونی جامبو درب لیفه
جامبو بگ درب لیفه به این شکل است که پارچه به بدنه کیسه جامبو دوخت می‌شود. سپس با عبور یک نخ از داخل سر کیسه و کشیدن آن درب کیسه کاملا بسته و محکم می‌شود.

مدل سرباز

این مدل به این شکل است که چهار سمت کیسه را از لبه به سمت داخل برمی گردانند. سپس یک دوخت روی آن می‌زنند تا از جدا شدن تاروپودهای کیسه‌ها از قسمت لبه ها جلوگیری شود.

محل استفاده: از این نوع کیسه‌ها معمولا برای محصولاتی که ارزش مادی کمتری دارند. مانند نخاله‌های ساختمانی یا برای محصولاتی که در تماس با رطوبت مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود، بکار می‌روند.

از مزایای جامبوبگ سرباز می توان به قیمت پایین آن اشاره کرد. این محصول یک عیب نیز دارد. و آن پاشیدن مواد به بیرون است.

انواع کیسه جامبوبگ چیست و بیگ بگ از نظر محصول چند دسته دارد؟

تا کنون باید پاسخ سوال کیسه جامبو چیست را متوجه شده باشید. حال اگر میخواهید بدانید بیگ بگ چیست و از نظر محصول دارای چه دسته بندی هایی هستند با ادامه این مقاله همراه باشید.

کیسه جامبوبگ سیمان
کیسه جامبو بگ کربنات
جامبوبگ کود
کیسه بیگ بگ صنعتی
کیسه جامبو بگ قیر
جامبو بگ مواد شیمیایی
کیسه جامبوبگ پلی پروپلین
کیسه جامبو بگ سیمان
و هزاران محصول شیمیایی، معدنی، غذایی و…
حمل و نقل کیسه جامبوبگ چگونه است؟
یکی از مسائل مهمی که در حمل و نقل کیسه جامبوبگ بسیار حائز اهمیت است. نوع وسیله نقلیه بار است که بسته به وزن کیسه‌ها، میزان مسافت از وسایل مختلفی همچون موارد زیر استفاده می شود.

لیفتراک
کامیون
تریلر
جرثقیل
قیمت


قیمت کیسه بیگ بگ براساس عوامل زیر پایه گذاری می شوند:

پارچه
جنس نخ
نوع بافت
وزن
ابعاد
نوع محصول
کاربرد آن
نوع برند
ما سعی کردیم در مطلب اطلاعات کلی درباره اینکه جامبوبگ چیست؟ انواع بیگ بگ؟ انواع تقسیم بندی های کیسه جامبو و همچنین معایب و مزایای گونی جامبو و در قسمت آخر نوع مواد قابل حمل و قیمت این محصول به شما مخاطبان منتقل کنیم. این موارد به شما کمک می کنند. که بتوانید بهترین نوع را متناسب با کار و فعالیت خود، از این محصول خریداری و استفاده کنید.