نایللکس

چند سالی است. که کشورهای توسعه یافته دستگاه سه لایه نایلکس ساخته اند که حجم تولید را بالا میبرد. و هزینه تولید نایلکس را کاهش میدهد. همواره کیفیت نایلکس را بهبود میبخشد.

فرایند تولید با دستگاه سه لایه چگونه است؟

دستگاه سه لایه ABA در حقیقت 2 سیلندرو ماردون دارند. و در قالب به سه لایه تبدیل می شوند. در حقیقت یک سیلندر و ماردون لایه A را تشخیص می دهد.
یک سیلندر و ماردون لایه B را. به صورتی که لایه درونی و بیرونی فیلم نایلکس از لایه A هست. و لایه وسط فیلم که نه دیده می شود/ و نه لمس می شود لایه B است. فرایند سه لایه شدن و چسبیدن لایه ها به یکدیگر در قالب رخ می دهد.

چرا نایلکسی که سه لایه تولید می شود نسبت به نایلکس تولیدشده تک لایه مقاوم تر است؟

به این دلیل که سه لایه فیلم پلی اتیلن به هم چسبیده. و مقاومت عرضی و طولی فیلم نایلکس را این فرایند مقاوم می کند.

مزایای دستگاه سه لایه به نسبت دستگاه تک لایه:

کیفیت فیلم تولید شده. با دستگاه سه لایه به مراتب مقاوم تر از محصول تولیدشده. با دستگاه تک لایه است.
حجم تولید دستگاه سه لایه خیلی بیشتر از تک لایه است. که این سبب می شود. هزینه تولید کاهش یابد.
در لایه وسط که همان لایه B است. می توان مواد اولیه ارزانتر استفاده کرد در صورتی که هیچ لطمه ای به محصول وارد نمی شود.
محصولاتی که با دستگاه سه لایه تولید می شوند. دوخت پذیری عالی دارند.

تفاوت دستگاه سه لایه ABC با دستگاه سه لایه ABA چیست؟

دستگاه ABC سه سیلندر و ماردون دارد و قالب هم سه مسیر برای خروج مواد دارد و با این دستگاه حتی می توان داخل کیسه را یک رنگ و بیرون آن را رنگ دیگر تولید کرد
دستگاه ABA دو سیلندر و ماردون دارد. ولی در قالب 2 مسیر برای خروج هست. که یک لایه وسط فیلم و دو لایه دیگر در اینجا تقسیم شده. و لایه داخلی و خارجی فیلم را تشکیل می دهد.

قیمت دستگاه سه لایه چقدر است؟

طبیعتا به دلیل تکنولوژی متفاوت و به روز. قیمت این دستگاه گرانتر از دستگاه تک لایه است. همینطور این دستگاه قطعات بیشتری به نسبت دستگاه تک لایه دارد.
قیمت این دستگاه به عوامل بسیاری بستگی دارد. و همینطور کشور سازنده بسیار مهم است. در صنعت پلاستیک بهترین دستگاه ها اروپایی. و بعد از آن دستگاه های تایوانی هستند. و در آخر دستگاه های چینی به همین ترتیب قیمت ماشین آلات تولید فیلم یا نایلون از گران به ارزان است.

چه محصولاتی را می توان با این دستگاه تولید کرد؟

نایلکس شیری.
نایلکس سفید یا رنگی.
سفره یکبار مصرف.
کیسه زباله رولی.
ما در پایدارپلاستیک به دلیل رضایتمندی حداکثری مشتریان از کیفیت محصولاتمان چند سال است. از این ماشین آلات که ساخت کشور تایوان و شرکت FKI است. استفاده می کنیم.

نایلکس نوعی پلاستیک است. که ۸۰ درصد از مواد اولیه آن از پلی اتیلن سنگین. و ۲۰ درصد مواد اولیه آن از پلی اتیلن سبک تشکیل شده است. استفاده از پلی اتیلن سبک در تولید نایلکس برای براق شدن. نرم شدن. و دوخت پذیری آن است. در سال های پیش کیسه زباله ها. و کیسه های دسته دار. موجود در فروشگاه ها را با مواد اولیه پلی اتیلن سبک تولید می کردند. اما امروزه نایلکس یا پلی اتیلن سنگین جای آن را گرفته است. از نایلکس بیشتر برای مصارف صنعتی استفاده می شود. سفره های یکبار مصرف. کیسه فریزر. کیسه زباله رولی. سلفون غذایی. نایلکس رکابی. و دستکش یکبار مصرف نمونه هایی از محصولات تولید شده. با نایلکسی هستند. برای چاپ روی نایلکس از چاپ های فلکسو. هیلو و سیلک استفاده. و از یک الی هشت رنگ فول اچ دی استفاده می شود‌. در تولید محصول باکیفیت معمولا مواد اولیه با کیفیت تری به کار می رود. و با دوخت مناسب از پاره شدن آن جلوگیری می شود. دستگاه‌ هایی که برای تولید این محصول استفاده می کنند. معمولا آن را به صورت سه لایه تولید می کند‌.

انواع نایلکس

انواع نایلکس بر اساس ظاهر به دو گروه دسته دار و بدون دسته تقسیم بندی می شوند. تعداد زیادی از نایلکس های دسته دار را در طول روز در بیشتر فروشگاه ها، بوتیک های لباس، سوپر مارکتی ها و میوه فروشی ها مشاهده می کنیم. این پلاستیک های دسته دار. با هدف حمل محصولات به فروشنده داده می شود‌. نایلکس های دسته دار نیز از نظر رنگ بندی انواع مختلفی دارند که شامل نایلکس دسته دار چاپی، بی رنگ، شیری و مشکی می باشد.

از نظر نوع دسته نیز عبارتند از: دسته رکابی، دسته زنبیلی، دسته موزی و دسته تقویت. بی دسته نیز نسبت به انواع دسته دار نازک تر و ارزان تر می باشند. مواد اولیه به کار رفته در هر دو مدل مشابه است‌. و فقط از نظر کاربرد با هم متفاوت می باشند. بیشتر کیسه زباله هایی بدون دسته ای که در منازل. بیمارستان‌ ها. و کارخانه های صنعتی کاربرد دارند. از جنس نایلکس ساخته شده اند.

تفاوت نایلون و نایلکس

بین نایلون. و نایلکس به عنوان دو گروه مختلف از محصولات پلاستیکی تفاوت هایی وجود دارد.‌ این تفاوت ها از لحاظ مواد اولیه به کار رفته. در تولید آن ها ایجاد شده است‌. نایلکس و نایلون علاوه بر تفاوت های ظاهری از نظر کاربردی نیز با هم فرق می کنند. بسیاری از مردم این دو محصول را با هم اشتباه می گیرند. نرمی، شفافیت، براقی و انعطاف پذیری نایلون از نایلکس بیشتر است و مانند آن خشک و مات نیست‌. اما این امکان وجود ندارد که آن را در ضخامت‌ های بسیار نازک تولید کرد.

نایلکس با استفاده از مواد اولیه پلی اتیلنی سنگین. و نایلونا با استفاده از مواد اولیه پلی اتیلنی سبک ساخته می شود. اگر به نایلون دست بزنید. صدای خش خش زیادی ایجاد خواهد شد. اما با دست زدن به نایلون هیچ سر. و صدایی به گوش نمی رسد. مقاومت نایلکس نسبت به نایلون بیشتر است و به راحتی پاره نمی شود.

ترکیب مواد نایلکس
هر هفته تماس هایی از کارخانه همکاران و تولیدکنندگانی که تازه به عرصه تولید نایلکس ورود کرده اند داریم که سوال می کنند، ترکیب مواد نایلکس درجه یک چیست؟ یا ترکیب مواد برای سفره یکبارمصرف چیست؟ا ترکیب مواد برای دستکش یکبار مصرف به دلیل مصرف زیاد در این روزهای خاص برای جلوگیری از ویروس کرونا چیست؟
به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک پست در خصوص فرمول یا ترکیب مواد برای نایلکس و نایلون را اینجا بگذاریم تا همکاران استفاده کنند.
اول با ترکیب مواد نایلکس شفاف شروع می کنیم، یک قانون کلی هست که برای همه ترکیب ها باید در نظر بگیریم. اول باید بدانیم که چه محصولی با چه خصوصیاتی می خواهیم تولید کنیم. اگر هدف شفافیت است ترکیب متفاوت است، و برای هر محصولی که مدنظر دارید باید فرمول متفاوت استفاده شود.
تفاوت‌های ظاهری نایلکس درجه یک و کهنه
ترکیبی که در ادامه برای نایلکس خواهیم گفت، برای نایلکس شفافی است که ضربه پذیری و دوخت پذیری خوبی هم دارد.

برای تولید نایلکس با این مشخصات بهترین ترکیب این است:

۲۰ واحد پلی اتیلن سنگین فیلم.
۳ واحد پلی اتیلن سبک فیل.
۲ واحد پلی اتیلن سبک خطی.
در ادامه جزئیات این ترکیب را می بینید:
۱۰ واحد اف ۷۰۰۰ مهر +دیتاشیت
۵ واحد ۵۱۱۰ آریاساسول +دیتاشیت
۵ واحد ایکس ۵ (به ترتیب کیفیت، جم، باختر، مارون).
۳ واحد ۰۰۷۵، ۰۲۰ یا ۱۹۰.
۲ واحد ۲۰۹ ال ال دی امیرکبیر +دیتاشیت.
۰.۰۱% شفاف کننده.
ترکیب مواد نایلکس رنگی | نایلکس رنگی.
برای نایلکس رنگی نیز همین ترکیب را می توان استفاده کرد به علاوه مستربچ رنگ مورد نظر با درصد لازم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *