نایلون ساختمانی و صنعتی

نایلون صنعتی و ساختمانی از آن دسته نایلون‌های عریضی هستند که در ساخت و ساز ساختمان و صنایع مختلف کاربرد به سزایی دارند. نایلون‌ صنعتی و نایلون ساختمانی معمولا به عنوان کاور ساختمان، در صنعت کشاورزی، محافظت از مصالح ساختمانی، پوشش موقت وسایل، پوشش انبارها‌ و بناهای مختلف‌، امنیت و محافظت ناشی از طوفان و آب و هوا، حمل و نقل و… کاربرد دارند.

یکی از پرمصرف‌ترین محصولات دنیای امروز نایلون است. کاربرد نایلون در موارد مختلفی از زندگی روزمره انسان به حدی زیاد است که حذف کردن آن غیر ممکن به نظر می‌رسد.

در رابطه با سوال نایلون چیست می‌توان به صورت تخصصی پاسخ داد و به مواد تشکیل دهنده‌ی آن اشاره کرد؛ یا می‌توان در رابطه با کاربرد این محصول و نقشی که در زندگی انسان‌ها دارد صحبت کرد. به نظر نمی‌آید که نایلون‌ها به زودی قابل حذف یا جایگزینی با محصولی که بیشتر دوستدار محیط زیست باشد، بشوند؛ زیرا این محصول به وفور در صنایع مختلف قابل استفاده است.

انواع نایلون ها، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما دلیل وجود این حجم از مدل‌های مختلف نایلون چیست؟

یا حتی پیش‌تر از آن نایلون چرا به وجود آمده است و چه چیزی سبب کاربردهای زیاد ان در صنایع مختلف شده است؟

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی انواع نایلون و معرفی مدل های مختلف نایلون و کاربرد نوع های نایلون در صنایع مختلف بپردازیم.

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به عصر فرمانروایی پلیمرها مشهور است. این موضوع به این دلیل است که بیش از چیزی که فکر می‌کنیم زندگی ما انسان‌ها به این مواد وابسته است. شاید وجود پلاستیک‌ها مشکلات زیست‌محیطی زیادی را به وجود آورده باشد اما اگر از سمت دیگری به این موضوع بنگریم متوجه می‌شویم که این مواد نقشی اساسی در زندگی ما دارند.

نایلون ساختمانی معمولا به عنوان کاور ساختمان، کاور گیاهان در صنعت کشاورزی، محافظت از مصالح ساختمانی، پوشش موقت وسایل و … کاربرد دارند؛ نایلون کاور ساختمانی نایلون عریض ساختمانی است. که برای پوشش ساختمان ها، فندانسیون، بتون ریزی و… کاربرد دارد، از جمله نایلون های ساختمانی می‌توان به نایلون فندانسیون اشاره کرد، این پلاستیک های ساختمانی برای ساخت وساز های ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

خرید و قیمت نایلون عریض ساختمانی

خرید نایلون عریض ساختمانی امروزه برای خیلی از پیمانکار‌ها،مهندسین و حتی کشاورزان و… از اهمیت زیادی برخورد داراست.

زمانی که حرف از ساخت و ساز ساختمان‌ها می‌شود، خرید نایلون ساختمان برای محافظت از ساختمان همیشه مورد لیست خریداران قرار می‌گیرد. قیمت نایلن عریض ساختمانی نسبت به جنس و کارایی محصول بسیار، مقرون‌به‌صرفه است. قیمت نایلون ساختمانی به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه، هیچ گاه ثابت نیست.

دلایل دیگر ثابت نبودن قیمت نایلون ساختمان، این است که بنا به سفارش مشتری می‌تواند در ابعاد و اندازه های سفارشی تولید شود؛ پس باید برای استعلام قیمت نایلون ساختمانی و صنعتی، با شماره‌های همین صفحه تماس بگیرید.

ویژگی نایلون ساختمان

نایلون کاور ساختمانی نایلون عریض ساختمانی است که برای پوشش ساختمان‌ها، فندانسیون، بتون ریزی و… کاربرد دارد، از جمله نایلون های عریض ساختمانی می‌توان به نایلون فندانسیون اشاره کرد، این پلاستیک های ساختمانی برای ساخت و ساز های ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

از ویژگی‌های نایلون ساختمان می‌توان به جلوگیری از آب به داخل زمین اشاره کرد. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • شفافیت بالا نایلون های ساختمانی
 • ضخامت مناسب نایلون ساختمان
 • تولید نایلون عریض ساختمانی در عرض بالا
 • ۵ لایه بودن نایلون ساختمانی
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • قابل سفارش در رنگ‌های مختلف

عرض‌های موجود نایلون ساختمانی

نایون‌های صنعتی و ساختمانی از عرض ۱ تا ۲۰ متر با توجه به نیاز و سفارش مشتری تولید می‌شود.


رنگ‌ پلاستیک های ساختمانی: نایلون‌های عریض ساختمانی در رنگ‌های شفاف، سبز، لیمویی، زرد و … موجود است.


دوام و استحکام نایلون های ساختمان: بسیاری از مواد پلاستیکی اگر محکم تر از فلز نباشند کم دوام تر هم نیستند. سختی پلاستیک ها در مواردی باعث تاب آوردن در برابر تغییرات آب وهوایی است. نایلون های عریض ساختمان ۵ لایه مستحکم و مقاوم در برابر پارگی و خرابی.

مقرون به صرفه بودن پلاستیک های ساختمانی: مانند بیشتر صنایع، “هزینه” عامل بسیار مهمی در هر پروژه ساختمانی است. خیلی از مواد پلاستیکی از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند. و پلاستیک های ساختمانی سبت به کارایی و جنس محصول کم هزینه و مقرون به‌صرفه هستند.


بازیافت نایلون های صنعتی و ساختمانی: برخلاف فلزات، بعضی از مواد پلاستیکی، بدون اینکه خواص شیمیایی خود را از دست بدهند، بارها و بارها قابل استفاده هستند.

ایمنی: مواد پلاستیکی عموما سبک تر از فلزات هستند. این سبک بودن، حمل و جابه جایی آن به مکان دیگر را آسان می‌سازد.

سهولت نصب: در مقایسه با فلزات، نصب کردن و استفاده از نایلون در کاربری های مختلف به مراتب ساده تر است.

بیشتر بخوانید: مقاله انواع کیسه‌ پلاستیک شفاف پلی‌اتیلنی رو از دست ندید.

نایلون عریض ساختمانی
نایون‌های صنعتی و ساختمانی از عرض ۱ تا ۲۰ متر با توجه به نیاز و سفارش مشتری تولید می‌شود.

کاربردهای نایلون در صنعت ساختمان

اکنون به کاربرد های مختلف نایلون در صنعت ساختمان می پردازیم.

پوشش سقف و بام: برای محافظت از سطح خارجی بام ها از آسیب، دو لایه نایلون مختلف نیاز داریم. لایه بالایی می تواند از ترموپلاستیک رنگی الفین باشد و لایه زیرین معمولا از پلی یورتان که انرژی کمتری می برد و قسمت داخلی خانه را خنک نگه می‌دارد.

محافظت و ایمنی: فعالان عرصه ساختمان، مجبورند در طول ساخت یک پروژه، نکات ایمنی را در نظر بگیرند. ریختن ضایعات ساختمانی به پایین و خطرات جانی که افراد را تهدید می‌کند، بدریخت به نظر رسیدن نمای ساختمان، در دست ساخت و محافظت از نما، در مکان هایی که آفتاب زیادی می‌تابد مواردی است که پیمانکاران ساختمانی را به فکر استفاده از نایلون‌های عریض ساختمانی انداخته است.

محافظت در برابر تغییرات آب و هوایی: مهندسان ساختمان سازی برای پیش برد سریع پروژه های ساختمانی در فصل زمستان و بهار که بارش ها زیاد است، از این نایلون‌ها در ابعاد گسترده استفاده می‌کنند. در واقع بدون ایجاد پوشش محافظتی کار بسیار سخت خواهد بود. نایلون عریض ساختمانی در مقابل باد و طوفان نیز بسیار قدرتمند عمل می‌کند و با توجه به ترکیبات به کاررفته در آن به باد اجازه نمی‌دهد که باعث حرکت و ارتعاش آن شود. در مواقع بارش برف این نایلون ها به دلیل استحکام، سفتی و ضخامتی که دارند مانند یک سطح روغنی عمل کرده و مانع نفوذ برف به فضای داخلی می‌شوند.

کف سازی: از مواد پلاستیکی مثل پی وی سی و پلی اتیلن برای مقاوم سازی کف اتاق یا ساختمان در برابر آسیب ها استفاده می‌کنند. استفاده از این مواد باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت سیمان به زمین و قالب گیری بهتر سازه، کاهش آلودگی صوتی و این که به راحتی تمیز می شوند.

مقاله تکنولوژی ساخت انواع نایلون رو هم مطالعه کنید.

اهمیت نایلون عریض ساختمانی در سازه‌های نیمه‌کاره

گاهی به دلیل کمبود سرمایه و بودجه و یا سایر شرایط نظیر شرایط نامناسب جوی، اقتصادی، سیاسی و… یک ساختمان در حال ساخت مجبور است نیمه‌کاره رها شود.

در این مواقع اهمیت نایلون عریض ساختمانی مشخص می‌شود و استفاده از نایلون عریض ساختمان به‌منظور محافظت از سازه نیمه‌کاره گزینه مناسبی است. یکی از دلایل این انتخاب، جلوگیری از خطر زنگ‌زدگی و پوسیدگی تیرآهن و سایر قطعات فلزی و مصالح آهنی در برابر بارش باران و رطوبت هوا بخصوص در مناطق شرجی است.

نحوه استفاده از نایلون عریض در ساختمان‌های نیمه‌کاره

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بهترین گزینه در حفظ یک ساختمان نیمه‌کاره استفاده از نایلون عریض صنعتی به‌منظور جلوگیری از نابودی و صدمه دیدن تجهیزات و کلیه دارایی موجود در ساختمان است.

اهمیت نایلون عریض در این مورد بسیار زیاد است و به‌منظور استفاده از این نایلون‌ها باید دقت کرد که ابعاد بیرونی سازه دقیقاً چه‌قدر است و پس از آن برحسب این اندازه‌گیری مقداری که نایلون نیاز است را خریداری کرد یا سفارش داد. بهتر است تا نایلون خریداری شده کمی از اندازه ساختمان بیشتر باشد تا به‌خوبی تمامی قسمت‌ها را پوشش دهد.

همچنین در هنگام نصب نایلون استفاده از داربست‌های مخصوص ضروری است، این کار جهت راحتی در کار است و با استفاده از داربست می‌توان به‌خوبی کل ساختمان را عایق‌بندی کرد. برای عایق‌بندی یک ساختمان نیمه‌کاره انواع متنوعی از نایلون‌های عریض در بازار موجود است و شما باید بر اساس نیاز خود یکی از انواع باکیفیت را خریداری کنید.

نایلون فنداسیون ساختمانی

پلاستیک فنداسیون بیشتر برای موارد ساختمانی برای ساخت ساز استفاده می شود، به طور مثال برای جلوگیری از عبور آب سیمان به داخل زمین و قالب گیری بهتر سازه استفاده می‌شود.

فروش نایلون عریض ساختمانی در تمام ابعاد و ضخامت های درخواستی

ضخامت و لایه بندی نایلون عریض ساختمانی بستگی به نوع مصرف کننده دارد از همین رو با توجه به نیاز خود باید میزان ضخامت را سفارش دهید.

نایلون کاور ساختمان

نایلون کاور ساختمانی دارای کاربرد های متفاوتی است مانند بتون ریزی، فونداسیون، کاور ساختمان، کشاورزی و … که یکی از مهم‌ترین این موارد پلاستیک عریض برای ساختمان است که دارای ابعاد بزرگی است.

نایلون کاور ساختمان
نایلون کاور ساختمانی دارای کاربرد های متفاوتی است مانند بتون ریزی، فونداسیون، کاور ساختمان، کشاورزی

بیشتر بخوانید: درباره نایلون و نایلکس بیشتر بدانید.

به علت اهمیت نداشتن موارد بهداشتی برای نایلون ساختمانی می توانید برای کاهش هزینه ها به جای استفاده از مواد اولیه درجه ۱ از نمونه های درجه ۲ و ۳ که از مواد اولیه بازیافتی است استفاده کنید که باعث کاهش قیمت نایلون ساختمانی، به صورت چشم گیری می شود.


تا اینجا با ویژگی و مشخصات نایلون ساختمان آشنا شدید و دید خوبی را در کاربرد و استفاده از پلاستیک ساختمانی و صنعتی پیدا کرده اید، و می‌دانید که با توجه به این ویژگی و قیمت مناسب، نایلون عریض ساختمانی، در کدام یک از صنایع ها می‌توانید استفاده کنید.

بهترین انتخاب برای محصولات پلاستیکی: سایت شمس پلاست

اگر به دنبال بهترین منبع برای خرید انواع نایلون هستید، سایت شمس پلاس به شما پیشنهاد می‌دهد که از بهترین و متنوع‌ترین محصولات نایلون و گونی بهره ببرید. ما با سال‌ها تجربه در عرصه تولید و توزیع مواد بسته‌بندی، افتخار داریم که به شما محصولات با کیفیت بالا و خدمات حرفه‌ای ارائه دهیم.

انواع محصولات نایلون:

در سایت شمس پلاست، می‌توانید انواع نایلون‌های مختلف را پیدا کنید. از نایلون‌های با کیفیت برای بسته‌بندی مواد غذایی گرفته تا نایلون‌های مقاوم و مناسب برای صنایع مختلف. با ما مطمئن باشید که می‌توانید نیازهای بسته‌بندی خود را به بهترین شکل ممکن برآورده کنید.

مزایای خرید از سایت شمس پلاست:

 1. کیفیت بالا: محصولات ما از مواد اولیه با کیفیت و معتبر تولید می‌شوند تا به شما در حفظ کیفیت محصولات خود کمک کنند.
 2. متنوع بودن: سایت شمس پلاست دارای تنوع بی‌نظیری در محصولات نایلون و گونی است تا همه نیازهای شما را برآورده کند.
 3. قیمت مناسب: ما به دلیل تولید داخلی و روابط مستقیم با تامین‌کنندگان، قیمت‌های رقابتی و منصفانه ارائه می‌دهیم.
 4. ارسال سریع: ما به سرعت محصولات را به شما ارسال می‌کنیم تا به وقت و نیاز شما پاسخ دهیم.
 5. پشتیبانی مشتریان: تیم پشتیبانی ما همواره در دسترس است تا به شما در انتخاب و استفاده از محصولات کمک کند.

از این پس، برای نیازهای بسته‌بندی خود به سایت شمس پلاست مراجعه کنید و از بهترین‌ها برای حفظ کیفیت محصولات و تسهیل در کارهای روزمره‌تان بهره‌برید. شمس پلاست، همیشه در کنار شماست تا به شما در تحقق اهداف کسب و کار و خانواده‌تان کمک کند.

برای دریافت قیمت‌های روز نایلون ساختمان با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *